Menu

Jahtu etiķete

Rekomendācijas un uzvedības likumi uz jahtas.

Kapteiņa vārds ir likums! No tā ir atkarīga ne tikai kārtība uz borta, bet arī visu pasažieru drošība.

Nedrīkst iet pa jahtas klāju ar papēžiem un zābakiem ar melnu smerejošu zoli. Papēži atstāj iespiedumus uz klājas no mīksta tīkkoka. Vispār, ja jūs atnācāt uz jahtu ar ielas apavos un neatnesuši tīras čības, viņus ir labāk noņemt un iet ar basām kājām vai zeķem. Ir jāsaprot, ka jahta, tā ir tāda pata māja, tāpat kā jums, kur visi noņem ielu apavus gaitenī.

Rekomendācijas un uzvedības likumi uz jahtas

Nedrīkst dzert uz klājā sarkanas krāsas dzērienus, piemēram, vīnu. Ja, kaut nedaudz, izliesiet, uz balta plastika, visticamāk, plankumi sanāks atmazgāt uzreiz, bet, uz poraina tīkkoka, no kura ir uztaisīta klāja segums, diezvai.

Nedrīkst sēdet uz leeriem (metāliskas nožogojuma troses). Jūs varat viegli pazaudēt līdzsvaru un nokļūt aiz borta un, bez tā, tie nav paredzēti vertikālu slodžu noturēšanai.

Nerakstīts likums skaitās - pavaicāt kapteiņa atļaujām pirms ieiet uz jahtu.

Nākamais nerakstīts likums, ir uzaicināt kapteiņa pie kopēja galda vai, vienkārši, pabarot viņu, tā kā, bieži, viņš ir pārāk aizņemts ar savējiem pienākumiem.

Ne nēsājiet gatavu edienu un dzērienus no kajītes uz augšēju klāju un atpakaļ vieni, bet nododiet, kā minimums, divatā no rokām rokās. Pat, pie neliela saviļņojuma, bez tā, ka viss, kas atrodas rokās var viegli apgāzt uz klāju, pastāv iespēja dabut sabojājumus elkoņiem un ceļgaliem, tā kā, nepaspēsiet noreaģēt un pieķerties par kaut ko.

Ja ņemat bērnus uz jahtu, esat gatavi par tiem rūpēties paši, neviens cits ar to nenodarbosies.

Uz jahtu pastaigu, labāk, papildus līdzpaņemt siltāku apģērbu, nekā to, kurā jūs ejat komfortabli pa krastu. Lieks tas nebūs.

Ir jāatceras, ka udens jahtas krānā ir ierobežots un aizpildīt viņu var, tikai paredzētas stāvvietās. Ūdens tualetē (galjunā) ir no āras, un ta ir, neierobežota ar neko. Nedrīkst mest podā papīru, higiēniskas pakas un jebkādas drazas, tā kā, viss tas var nosprostot caurules, atloku un krānu sistēmu, tas nav mājas pods ar primitīvu konstrukciju, kur ūdens tvertnītē uzkrājas pats zem spiediena, bet noliešana notiek pašplūsma, caur liela diametra caurulem.

Elektrība bez ierobežojuma ir pieejama, tāpat, tikai uz apmetnēm pie pievienota kabeļa, kurš ir pieslēgts pie tīkla. Pārējā laikā elektrība uz jahtas pieejama no akumulatora, kurš, samērā palēni lādejas tikai, pie strādājošā dzinēja.

Pīpēšana uz jahtas iekšā ir aizliegta, bet no ārpuses to var izdarīt, tikai, no kapteiņa atļaujas un tur, kur viņš norādīs. Pirmkārt, tas ir nedrošs, tā kā, pats briesmīgākais, ka var atgadīties uz jahtas - tas ir ugunsgrēks. Otrkārt, dūmi no cigaretēm var daudziem, klātesošiem uz jahtas, nepatīk, tādēļ ir vērts izvēlēties vietu pīpēšanai patālāk no visiem un pa vējam.

Nekad ne metiet izsmēķus, tukšas paciņas no cigaretēm, un vispār, jebkādas neorganiskas atkritumus ūdenī. Organisko atkritumu, barības atlieku veidā, var mest par bortu tikai vietās, kas ir attālinātas no krasta un citu kuģu trafika.

Peldēties un lēkt no jahtas ūdenī var tikai no kapteiņa atļaujas. Pat, ja nolēmat nopeldēties visi klātesošie uz jahtas, ieskaitot kapteini, uz borta ir jāpaliek, kā minimums, viens spēcīgs vīrietis. Neskatoties uz esošajiem trapu-kāpnem, var rasties situācija, kad viens no peldētājiem būs ne spēkos patstāvīgi doties augšā, būs vajadzīga palīdzība. No ūdeni sniegt šādu palīdzību būs ļoti problemātiski.

Jahtu etiķete. Uzvediba uz jahtas

 

Share

Ārējie linki

Iekšēji linki

Noderīgas saites

Mūsu partneri